Strojvedoucí Českých drah se chystají na provoz Vectronů

Die Tschechische Bahn České dráhy (ČD) hat mit der Schulung der Lokführer für die Siemens Vectron Lokomotiven im Personenverkehr begonnen. Ab Fahrplanwechsel am 10. Dezember 2017 werden die Vectrons auf der EC-Linie Prag - Dresden - Berlin - Hamburg zum Einsatz kommen. Dieses Wochenende ist am 24. und 25. Juni 2017 die erste Betriebsschulung mit den Zügen 610 / 609 / 606 / 613 auf der Strecke Prag - Ústí nad Labem geplant.

Vectron's kommen ab Fahrplanwechsel auf der EC-Linie Prag - Berlin - Hamburg zum Einsatz                  Foto: Marcel Manhart

 

 

 

Nachfolgend der original Text von České dráhy

 

České dráhy zahajují zácvik strojvedoucích na moderní elektrické lokomotivy Vectron z produkce společnosti Siemens, které si národní dopravce pronajme od leasingové společnosti ELL z Rakouska.

 

„Společnost ELL nám v těchto dnech zapůjčila jednu lokomotivu Vectron pro zácvik našich a německých strojvedoucích. Půjde přibližně o 50 zaměstnanců z provozních jednotek Praha a Ústí nad Labem, které jsou součástí DKV Praha, a následně také asi o 150 strojvedoucích DB z Drážďan, Berlína a Hamburku. V předstihu tak budeme připraveni na ostrý provoz Vectronů, který začne na podzim," uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva ČD, a.s., odpovědný za techniku, servis a majetek.

 

Zácvik strojvedoucích začal tento týden v DKV Praha. Od zítra se plánuje zácvik strojvedoucích také přímo v provozu, když lokomotiva 193.270 bude nasazena na trati Praha - Ústí nad Labem na vlacích č. 610 / 609 / 606 / 613.

 

České dráhy si u rakouské leasingové společnosti ELL pronajaly na 10 let 10 třísystémových (3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC, 15 kV 16,7 Hz AC) lokomotiv Vectron s plánovaným nasazením na linku Praha – Děčín – Berlín – Hamburk. Lokomotivy jsou určeny pro provoz rychlostí 200 km/h (tato rychlost je již vyžadována pro úsek Berlín – Hamburk a bude potřebná také na trati Drážďany – Berlín po její modernizaci, která by měla být dokončena v příštích letech). Budou také vybaveny potřebnými zabezpečovacími a sdělovacími systémy pro provoz v ČR a v Německu, jako jsou ETCS, LZB/PZB, Mirel, GSM-R nebo TRS. Pronajaté lokomotivy Vectron v barvách Českých drah mají být předány do provozu v listopadu a prosinci letošního roku.

 

Pětici lokomotiv Vectron provozuje také dceřiná společnost národního dopravce ČD Cargo. V letošním roce pak objednala trojici dalších strojů stejného typu.

Kommentar schreiben

Kommentare: 0